9 STYCZNIA, 2017

How It's Made #2 - Nine Lashes Surrender

Przedstawię wam jak w poszczególnych etapach wyglądało tworzenie jednej z moich prac pt. „Nine Lashes - Surrender”. Projekt ten powstał na obronę pracy licencjackiej. Tematem jej było zaprojektowanie sześciu okładek płyt winylowych techniką fotomontażu cyfrowego, wykorzystując do tego własne fotografie.

Kilka słów o Nine Lashes

Nine Lashes to amerykański zespół muzyczny grający rocka. Zespół założony został w 2006 roku przez Adama Jeffersona i Keith Cunninghama. Grupa nie jest tak popularna jak np. Linkin Park grający podobny typ muzyki. Na swoim koncie mają już cztery albumy.


Utwór Surrender opowiada o osobie walczącej ze wspomnieniami po bliskiej mu osobie, która odeszła już z tego świata.


Przygotowanie do realizacji

Początkowym pomysłem było owinięcie jednej modelki czerwoną chustą na polanie. Zostało to naszkicowane, co pozwoliło mi na przyjrzenie się temu z innej perspektywy oraz na bardziej szczegółowe zaplanowanie prac. Dzięki dokładnemu opisowi z boku rysunku, można było pominąć niektóre elementy. Ponadto spisane informacje pozwalają uniknąć sytuacji, w której, po pewnym czasie, rysunek może przestać być czytelny

W późniejszym etapie zdecydowałem, aby dodać drugą osobę stojącą naprzeciw pierwszej modelki - część chusty miała do niej „wędrować” i próbować ją owinąć. Ten pomysł lepiej oddaje charakter utworu.

Proces fotograficzny

Zdjęcia zostały wykonane w lipcu 2015 roku. (Obrona była 7 października 2016.)

Tworzenie fotomontażu

Przednia część okładki

Dodano do jednego projektu dwa zdjęcia. Pierwsze, na którym jedna z modelek miała owiniętą głowę chustą oraz drugie, gdzie kolejna dziewczyna stała w odpowiedniej pozycji. W programie szkicowo ustawiono oraz zamaskowano niepotrzebne elementy. Następnie dodane zostały kolejne zdjęcia, które poddawane były temu samemu procesowi.

Kolejnym krokiem było stworzenie chusty „wędrującej” do drugiej osoby

Usunięcie drzew, krzaków i wyprostowanie terenu

Usunięcie krzaków pomiędzy modelkami, zmiana kolorystyki.

Zmniejszenie modelek

Kadrowanie zdjęcia do kwadratu oraz dodanie odpowiedniego tekstu.Tylna część okładki

Przy projektowaniu tylnej części okładki chciałem, aby projekt był wspólny z przednią częścią. Wrzuciłem część nieba oraz powiewającą chustę z porzedniego projektu. gdzie następnie zduplikowałem obszar nieba.

Dodanie odpowiednich elementów do tylnej części okładki.

Prezentacja okładki

I tak o to wyglądała praca nad tym projektem. Dziękuję za obejrzenie tego artykułu. Pozdrawiam.

Blog

Portfolio