04 CZERWCA, 2017

Recenzja: Fotozeszyt od Saal Digital

Nie tak dawno temu dotarł do mnie fotozeszyt od Saal Digital. Jest mi niezmiernie miło, że miałem możliwość przetestowania ich produktu.


O firmie

Saal Digital to producent profesjonalnych fotoproduktów, działający w niektórych krajach europejskich - w tym i w Polsce. Przeglądając ich stronę możemy dowiedzieć się, że firma oferuje m.in. takimi produktami jak Fotoksiążka, Plakaty czy Fotoobrazy. Jak sami o sobie piszą:

"Żyjemy i pracujemy z pasją do fotografii. Z profesjonalnym podejściem dążymy do osiągania naszych głównych celów: wysokich standardów jakości, zadowolenia naszych klientów i pracowników oraz stałego rozwoju naszych innowacyjnych fotoproduktów."
Firma daje nam wiele możliwości. Dodatkowo widać, że stara się, aby cała nasza praca była jak najłatwiejsza. Zacznę od ich aplikacji, która w znacznym stopniu powinna pomóc osobom mający problem np. z projektowaniem graficznym czy też składaniem projektów do druku.

Zdjęcie przedstawiające aplikację Saal Digital

Owa wtyczka posiada w sobie m.in. szablony dla fotoksiążek czy też sporo podpowiedzi dla projektanta (np. jakość wgrywanej fotografii). Oczywiście jest też opcja dla profesjonalistów, którzy moga spokojnie projektować np. w InDesignie i przesłać plik w formacie .pdf. Jednakże warto trzymać się ich wytycznych, aby nie było żadnych komplikacji. Warto wiedzieć też, ze na stronie widnieje ich Profil ICC, który możemy pobrać. A co z kontaktem z firmą w razie problemów? Wedle własnej opini, firma odpowiada szybko. W moim przypadku odpowiedź na Facebook'u otrzymałem w ciągu paru minut, a na maila napisanego po 21, odpowiedź była już następnego dnia przed 16.

Produkt

Przechodząc do meritum sprawy jakim jest otrzymany fotozeszyt. Całość została zaprojektowana przeze mnie,a zeszyt posiada 20 stron prac mojego autorstwa. Jestem zadowolony z produktu. Kolory są dobrze zachowane, a strony są odpowiednio sztywne przez co cały zeszyt nie jest giętki. Produkt posiada dodatkowe okładki na pierwszą jak i ostatnią stronę co pozwala na lepszą ochronę prac. Wspomniane okładki są lekko szronione co przy ich lekkim uniesieniu, strona wydaje się rozmyta.
Na sam koniec dodam, że na produkt czeka się ok 4-5 dni roboczych. Produkcja znajduje się na terenie Niemiec. Dlatego, jeżeli ktoś oczekuje, że na następny dzień od przesłania projektu dostanie do rąk produkt to się może lekko zaskoczyć. Oczywiście firma może wysłać przesyłkę, aby ta doszła ekspresowo, jednak za takie coś będziemy musieli trochę więcej zapłacić. Coś za coś. Trzeba być cierpliwym, a w tym przypadku jak najbardziej się opłaca.Blog

Portfolio